Більше інформації у вкладеннях внизу сторінки

4 ПРАВИЛА, ЯКІ РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ. НАГАДАЙТЕ ЇХ ДІТЯМ:

Звернення до батьків команди Міністерства освіти і науки України

1. Будь уважним

Потрібно завжди дивитися під ноги, навколо та оглядати територію для прогулянок і дитячі майданчики – вибухонебезпечний предмет можна не помітити неозброєним оком, а вони зараз можуть бути всюди.

2️. Не підходь.

Побачив вибухонебезпечний предмет, або ж підозрілий, не найближайся. Тільки рятувальники можуть наближатись.

3️. Не чіпай

В жодному разі не можна підходити та чіпати підозрілий предмет та піднімати покинути іншими речі.

4️. Розкажи дорослим

Потрібно сповістити дорослих, щоб вони повідомили про побачене за номером – 101.

Бережіть себе!

Бережіть дітей від крадіїв!

Небезпека може трапитись швидко і з кожним, але в силах кожного - цьому запобігти!

Джерело: сторінка Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1268446389927143&id=200637123374747

/Files/images/Безпека дит..jpg

ОБЕРЕЖНО - БУРУЛЬКИ!

Внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель і на великих деревах масово утворюються крижані бурульки.

Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків. Бурульки є серйозною небезпекою, адже падаючи, вони можуть травмувати перехожих.

В разі неможливості позбавитися від бурульок необхідно уникати небезпечних ділянок.

Уважними слід бути під час прогулянок у парку, особливо з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти велика брила снігу разом з бурульками. Тому, проходячи біля високих дерев, спершу необхідно переконатися, що немає загрози падіння снігу.

Загрозливою є ситуація поблизу під'їздів багатоповерхових будинків та при вході до торговельних майданчиків. Вірогідність травмування в цих місцях є найвищою. Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода, необхідно не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності — самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.

По можливості слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста.

Також потрібно бути обережним, йдучи повз будинки. Необхідно обходити ділянки, де звисають бурульки. Проходячи ці місця, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів та бурульок.

Дотримання цих основних заходів безпеки та порад дозволить вам уникнути трагічних наслідків. Будьте пильними та бережіть себе!

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 20.01.2017 №1/9-18 "Про використання на сайтах навчальних закладів та установ системи освіти інформаційних банерів щодо захисту прав дитини" та листа департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради від 27.01.2017р. № 58 "Про використання на сайтах навчальних закладів та установ системи освіти інформаційних банерів щодо захисту прав дитини"


Національна дитяча "гаряча лінія" https://www.facebook.com/childhotline.ukraine/

/Files/images/1аа.jpg

/Files/images/1а.jpg
ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Навчально – методичний центр
цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області

ТЕРОРИЗМ

Звертайте увагу на підозрілі деталі й дрібниці - краще повідомте про них співробітників правоохоронних органів. Ніколи не приймайте пакети від незнайомців і ніколи не залишайте свій багаж без нагляду.

Завжди з'ясовуйте, де знаходяться резервні виходи з приміщення. Заздалегідь продумайте, як Ви будете залишати будівлю, якщо там станеться надзвичайна ситуація.

Для членів Вашої родини розробіть план дій у надзвичайних умовах. У всіх рідних мають бути телефони, адреси, іномери. Ці координати мають бути у вчителів школи, яку відвідує Ваша дитина, в секретаря організації, де Ви працюєте, у родичів і знайомих.

Терористи підривають переважно висотні та відомі будівлі, бо теракт, що здійснюється в таких місцях, набуває певно символічного змісту.

Якщо Ви працюєте в такій будівлі чи відвідуєте її:

- з’ясуйте, де знаходяться резервні виходи,

- дізнайтеся про план евакуації з будівлі на випадок НС,

- дізнайтеся, де зберігаються засоби протипожежного захисту і як ними користуватися, спробуйте отримати елементарні навички надання першої медичної допомоги,

- зберігайте в шухляді такі предмети: маленький радіоприймач і запасні батарейки до нього, ліхтарик і запасні батарейки, аптечку, капелюшок із цупкої тканини, носовичок (хустинки), свисток

Якщо Ви перебуваєте поблизу місця здійснення теракту:

- зберігайте спокій і терпіння;

- виконуйте рекомендації місцевих офіційних осіб;

- тримайте ввімкненими радіо чи ТБ задля отримання інструкцій.

Не слід забувати , що головним завданням терористів є не розправа із заручниками, а тиск під загрозою цієї розправи на органи влади.

Що робити в таких випадках?

- намагайтесь бути розважливими, спокійними, по можливості миролюбними;

- уникайте будь-яких дискусій;

- з першою ж нагодою намагайтесь повідомити про своє місце знаходження рідним чи в міліцію;

· намагайтеся запам‘ятовувати будь-яку інформацію про злочинців, яка в майбутньому допоможе встановити місцезнаходження;

при застосування спец підрозділом сльозоточивого газу дихайте через мокру тканину, швидко і часто моргайте, викликаючи сльози;

Пам’ятайте:

Тероризм –небезпечна загроза для всього людства.

Завдання цивільного захисту – зменшити наслідки терористичних актів.

БЕЗПЕКА ВАШОГО МАЛЮКА

Життя малих дітей сповнене небезпек : гострі та дрібні предмети, хиткі меблі, електричні прилади, гарячі каструлі, ліки та інші цілком звичайні речі можуть привести до нещасних випадків, і, як наслідок, травмування та навіть смерть.

Також причиною нещасного випадку може бути недбала поведінка дорослих або відсутність знань із догляду за дитиною.

Ніщо не захистить Вашу дитину краще, ніж Ваша любов та турботливе ставлення.

Більшість нещасних випадків трапляються лише тому, що батьки не були достатньою мірою пильними, або не звернули увагу на створення безпечних умов для своєї дитини. Особливо треба враховувати й темперамент дитини. Надзвичайно активні та цікаві діти частіше стають жертвами нещасних випадків. Інколи діти бувають упертими, легко засмучуються або не можуть сконцентрувати увагу. У такому випадку виявляйте особливу обережність, оскільки саме в цей час діти схильні до порушення правил безпеки.

Використовуйте наші поради, щоб життя Вашої дитини було безпечним.

Корисні поради

  • Давайте дитині вітаміни лише за призначення лікаря та на основі медичних рекомендацій. Завеликі дози вітамінів можуть привести до фатальних наслідків.
  • Багато декоративних кімнатних рослин є отруйними. Знайдіть для них місце, яке буде недосяжним для дитини.
  • Алкоголь отруйний для малюка. Зберігайте всі алкогольні напої в зачиненій на замок шафі. Одразу виливайте недопиті алкогольні напої.
  • Не накривайте скатертиною стіл, дитина може потягти її разом із предметами, які стоять на ньому.
  • Обмежуйте перебування дітей на сонці, щоб уникнути сонячних опіків.
  • Якщо на подвір'ї є гойдалка, то саджайте дитину посередині і попереджайте про потребу триматися обома руками. Не дозволяйте двом дітям гойдатися на одній гойдалці одночасно. Навчіть дитину ніколи не ходити перед гойдалкою або за нею, коли на ній гойдається дитина.
  • Вода є однією з найбільших небезпек, із якими доведеться мати справу Вашій дитині - річечки, ставки для розведення риби, криниці, бочки для дощової води. Усе це дуже приваблює дітлахів. Якщо такі водойми є поблизу Вашого дому, пильнуйте, щоб дитина не бавилася біля них сама.
  • Ліжечко, в якому спить дитина, повинно бути безпечним: каркас та кріплення надійними, відстань між рейками не більше 6 см, твердий матрац, відсутність шнурів і довгих зв'язок.
  • Ліжечко дитини має стояти подалі від вікна, завісок або штор, а також меблів, за допомогою яких малюк може вибратися з нього. Ліжечко треба поставити так, щоб малюк випадково не був затиснутий між ліжком і стіною або меблями, які розташовані поряд.
  • Для іграшок відведіть спеціальну поличку (шафа з дверцятами буде небезпечною, бо дитина може прищемити пальці).
  • Електричні прилади, дрібні предмети, голки, ножиці, леза бритви або речі, які легко б'ються треба прибрати в закриті шафи та місця поза межами досяжності дитини.
  • Електричні розетки необхідно закрити заглушками, а електроприлади, якими у даний момент ніхто не користується, вимкнути з мережі.
  • Батькам не варто вживати гарячі страви і брати гарячі предмети, якщо малюк знаходиться на руках.
  • Шафка з ліками має бути завжди закритою.
  • Малюк не повинен бігати, якщо його рот наповнений їжею.
  • Не залишайте дитину одну у ванні.
  • Двері у ванну кімнату повинні бути завжди зачинені, а дверний замок розташований так, щоб дитина не могла його відкривати.
  • Не підпускайте до малюка тварин, навіть дружелюбно налаштованих, вони можуть виявити непередбачувану реакцію.
  • Треба купувати дитині лише ті іграшки, які мають сертифікат якості і відповідають віку малюка.
  • Іграшки не повинні мати дрібних деталей (ґудзиків, бусинок), якими дитина може подавитися, а також не мати гострих кутів або країв, вони не повинні бути зламаними.
  • Маленьку дитину треба саджати в дитяче автомобільне крісло (підбирати його відповідно до ваги, зросту, віку дитини).
  • У дорогу варто брати улюблені м'які іграшки, щоб розважати дитину.

Що необхідно зробити,

щоб забезпечити безпеку дитини:

- визначити правила безпеки і послідовно їх дотримуватися;

- пояснити причини, які лежать в основі правил;

- повторювати дитині правила щоразу, коли вона намагається порушити їх

(так дитина зрозуміє, що небезпечні дії є несхвальними і неприйнятними);

- перш ніж ваша дитина запам'ятає правила, треба багато практики й

повторень.

Це потребує терпіння.

Дотримання простих правил, збереже Ваших дітей від нещастя!

Кiлькiсть переглядiв: 690

Коментарi